Почитувани читатели, потрошувачи и љубители на стилот на живот пријателски на природата,

Тимот на онлајн публикацијата за природна естетика во нега на тело Zdravje-Ubavina сака да ве информира дека ви стоиме на располагање. Епидемиската состојба предизвикана од пристигнувањето на коронавирусот на територијата на Бугарија го натера секој од нас повторно да ја открие удобноста на домот. Животот е полн со изненадувања. Никој не ветува дека секогаш ќе бидат пријатни.

Наместо тоа, нашата слободна волја ни овозможува да ги исполниме диктатите на популарната народна мудрост. И пишува дека кога „Животот ви дава лимони, направете лимонада“. Многупати сме ја нагласиле скриената лековита моќ на лимонот!

Не паничете, #останетедома, редовно мијте ги рацете и одржувајте добра хигиена во вашиот дом! Ако излегувате надвор, секогаш носете заштитна маска. Регулативите на Министерството за здравство постојат за да ни помогнат да се заштитиме од СОВИД-19 и побрзо да ја завршиме пандемијата!

Добредојдени сме и ние! Сигурно се прашувате, како точно се прилагодуваме на изменетата реалност?

Zdravje-Ubavina – Секогаш ви стои на располагање, бидејќи заедно сме посилни и постилски!

 

И редакцијата на Zdravje-Ubavina ужива во најголем дел од времето дома. Целосно се префрливме на режим на работа во домашна канцеларија една недела пред прогласувањето на вонредната состојба. Со првите познати случаи на КОВИД-19, решивме да донесеме одговорна одлука и да не ги загрозуваме животите и здравјето на нашите најблиски и колеги. Ова е, исто така, еден од квалитетите со кои членовите на нашиот тим се исклучително горди – способноста брзо и беспрекорно да се приспособат на промените. Ние сме флексибилни и тешки и продолжуваме да работиме со полна пареа за вас!

Токму на овој начин обезбедуваме вие, читателите, да останете целосно информирани за квалитетот на био-козметичките производи. А, исто така, за природните методи за разубавување и зголемување на имунитетот во услови на пандемија.

  • Постојано ги следиме тековите на вестите на терен, читаме и се информираме за вас. Ова се однесува и на нашите прегледи и есеи на производи, како и на ситуацијата со ширењето на коронавирусот низ светот и кај нас и начините за полесно справување со ситуацијата што се појави.
  • Се обидуваме да ви привлечеме на внимание разни љубопитни и интересни теми. Не само за да го направите вашето време дома позабавно. Но и да ве информираме како да продолжите да го одржувате вашиот личен стил, здравје и естетика на природен начин. Затоа бевме меѓу првите на нашата матична територија што објавивме написи на теми за средства за дезинфекција и заштитни маски за лице.
  • Внимателно ги следиме вашите коментари, мислења и повратни информации на страницата на онлајн магазинот Здравје-Убавина за природен стил и лична естетика. Го земаме предвид секој важен впечаток или препорака што ни го испративте. Ги одржуваме вашите повратни информации живи!

Светот – ова сме ние, животот започнува со нас, а не на улица!

Никој не се чувствува особено среќен и оптимист гледајќи ги празните улици надвор. Но, уверени сме дека луѓето на нив ќе се вратат многу брзо. Затоа што животот е незапирлива витална сила која блика и тече од поединецот! И доброто мора да победи по секоја цена!

Затоа уживајте во повеќе квалитетно време со вашите најблиски. Не заборавајте за сите хоби за кои сè уште немавте доволно време. Престанете да ги броите минутите и искористете ги!

Ние секогаш остануваме напред,

тимот на Zdravje-Ubavina!