Билки за потенција и плодност

Време е за читање: 10 min

Билки за потенција и плодност

Сексот е најинтимното искуство што двајца луѓе можат да го споделат. Но, на повеќето луѓе им е исклучително тешко да зборуваат за тоа. Ограничувањата често доведуваат до психолошки нарушувања, кои пак се изразуваат во физиолошки аспект. Тоа може да бидат состојби како што се оргазам, еректилна дисфункција и неможност да се доживее возбуда.

Природата се погрижи да ни обезбеди се што е потребно за одржување на здрав ум во здраво тело. Треба почесто да и се обраќаме кога сме загрижени да разговараме со саканите. Консултациите со специјалист се исто така задолжителни доколку се покажат дека проблемите се од чисто медицинска природа. И секогаш можете да ги искористите природните средства за стимулирање на либидото.

Со векови воспоставените корисни практики за стимулирање на либидото им помогнале на милиони луѓе да ги подобрат своите перформанси во кревет. Повеќето од нив работат на принципот на стимулирање на циркулацијата на крвта и протокот на крв во карлицата и гениталиите. Тие работат за да можеме успешно да си испорачаме себеси и нашиот партнер врвно задоволство и чиста доза екстаза.

Меѓу најпопуларните од нив се древното индиско учење за сексот и човечките односи наречено Тантра. Вклучува специјални вежби и практики кои се позајмени од јогата. Можете да го истакнете и конзумирањето на одредени намирници и пијалоци за подобар секс. Или едноставно разговарајте повеќе со партнерот за работите што „те расположени“ и за работите што ве исклучуваат.

Подолу во оваа статија ги одбравме билките со докажано силни ефекти врз нашата сексуалност и возбуда. Повеќето од нив се погодни и за него и за неа. Тие ја стимулираат и плодноста и потенцијата, бидејќи се одлични помагачи за стерилитет. Што се однесува до женските хормони. Потопете се во светот на заедничкото љубовно уживање сега!

Содржина

Кои се билките за потенција и плодност?

Богатата палета на средства достапни за природата може да помогне во ублажување на секаков вид на болести. Ова ги вклучува оние од поинтимна сексуална природа. Еректилните и оргазмични дисфункции се поврзани не само со физиолошки, туку и со психолошки фактори. Тие се исто така тешки за признавање, дури и за оние кои се најблиски до поединецот.

Нашето општество можеби е напредно, но многумина страдаат од инхибиции. А ние сме деца на жестоко и плодно племе. Ако не верувате, можете да ги прелистате страниците на научното дело на Ева Левин од 1991 година, Сексот и општеството на православните Словени.

Кои се билките за потенција и плодност?

Затоа е добро да се знае дека можеме да се потпреме на временски тестирани методи. Подолу избравме некои од докажаните билки за сексуална екстаза и блаженство кои се користеле од античко време до денес. Тие имаат позитивен ефект врз либидото и имаат способност да ја ослободат нашата психа од непотребните инхибиции.

Но, што точно знаеме за овој тип на природни производи за поголема плодност и потенција? Кои се нивните квалитети кои ја одредуваат нивната способност да го подобрат либидото и сексуалниот апетит? Како да ги препознаете? Како тие работат за да се справат со неплодноста и да ги балансираат женските хормони? Дали се во производите на пазарот?

Еве некои од корисни својства на билките за плодност и потенција:

  • Го зголемуваат протокот на крв во карлицата, што доведува до полесно отекување на репродуктивните органи и полесно возбудување.
  • Го зголемуваат сексуалниот апетит и желба.
  • Тие не прават поиздржливи во кревет.
  • Тие ни помагаат да постигнеме взаемно задоволство.
  • Тие даваат енергија, сила и самодоверба, елиминирајќи го стресот и анксиозноста.
Дали знаевте дека ... Тантра го прави сексот подобар и подолг??

Тантра припаѓа на учењата за јога и на речиси магичен начин ги комбинира основните уметности (поезија, музика, сликарство, танц). Практиките вклучуваат и знаење за правилните движења на телото, како и за време на самиот сексуален чин. Практиките добија широка популарност и се опишани во безброј прирачници, како што се Корените на Тантра од Кетрин Ен Харпер и Роберт Л. Браун.

За да се постигне врвно, речиси божествено задоволство, потребни се месеци претходна подготовка и специјална обука. Тој е холистички за телото и вклучува истегнување и движење на мускулите. Како и флексибилноста на душата. Самиот интимен контакт е исклучително долг, поради што е добро поставката да е соодветна и однапред подготвена. Се користат многу есенцијални масла. Едно од најчесто користените базни масла е маслото од арган.

Подолу избравме некои од најпопуларните и најмоќните билки за поголема моќ и плодност. Некои од нив се наоѓаат и на родната територија. Други штотуку влегуваат на нашиот пазар, благодарение на многуте природни лекови за подолг секс и вистинско заемно задоволство. Ајде да дознаеме кои се тие.

[wpsm_comparison_table id=”3″ class=”center-table-align”]

Л-Аргинин – аминокиселина без која нема да има вистински моќни мажи!

Л-аргинин е амино киселина која има неколку функции во човечкото тело, од кои две се особено важни. Првиот се однесува на учеството во изградбата на специфични протеини. Другата е да се зголеми количината на азотен оксид, моќен невротрансмитер, во крвта. Повеќе азотен оксид што циркулира низ вашиот систем ги релаксира крвните садови, што го подобрува протокот на крв. Оваа супстанца е одговорна и за нормалното време на задржување на пенисот во ерекција. Ја забрзува циркулацијата на крвта во пределот на малата карлица. Всушност, можете да ги почувствувате позитивните ефекти речиси веднаш по земањето!

Како му помага на либидото? Л-аргинин се грижи за добрите нивоа на енергија и дневниот тон. Ја забрзува синтезата на мускулите и помага да се подобри потенцијата и издржливоста во кревет. Го зголемува сексуалниот нагон и желбата. Се користи во многу природни производи за забрзување и подобрување на потенцијата. Еден од најпопуларните производи за вистински мажи Pro Drops.

Корејски црвен женшен корен – ги загрева љубовните страсти на Макс!

Корејски црвен женшен корен

Оваа билка е светски позната по својата способност да го стимулира либидото кај двата пола. Тоа се должи на високата концентрација на гинсенозиди во него, кои имаат ефект сличен на оној на тестостеронот. Црвениот корејски женшен е исто така исклучително силен извор на енергија. Ја зајакнува активноста на мозокот, ја подобрува способноста за добра меморија и концентрација. Се консумираат помеѓу 0,5 – 3 g во вид на чај, во рендана форма или како зачин за јадење.

Како женшен помага на плодноста и моќта? Придонесува за ослободување на азотен оксид во телото и за зголемување на протокот на крв во половите органи. Ова води до нивно лесно и трајно проширување. Го продолжува задоволството на двата пола, придонесувајќи за подобра издржливост. Тој е дел од био-составот на многу природни производи против стерилитет и за подобра рамнотежа на женските хормони.

Перуанска Мака – Бидете поплодни и посилни!

Мака се добива од коренот на истоименото перуанско растение. Веројатно сте го виделе во смути во вашата омилена продавница за органски сокови. Но, можете лесно да користите мака дома за да ја подобрите женската хормонална рамнотежа и машката издржливост во кревет. Додадете мака лате во вашите утра за да ги искористите неговите многубројни ментални и физички придобивки. Исклучително моќна билка за поголема сензуалност и лесна ексцитабилност. А исто така моќен имуностимулант, кој позитивно влијае на зголемување на здравиот сексуален апетит кај двата пола.

Како коренот на мака ги балансира женските хормони и ја подобрува сперматогенезата? Коренот на растението мака, или Lepidium meyenii, помага во зајакнувањето на производството на полови хормони. Ги смирува симптомите на менопаузата и машкото репродуктивно здравје. Ја отстранува нервната напнатост и го подобрува сексуалниот апетит. Можете да го најдете во содржината на био-филмирани капсули за мажи TestoY.

Печурката Phallus Impudicus – природно олицетворение на машката моќ и потенција!

Печурката Phallus Impudicus

Phallus impudicus, исто така наречен “skunk” и “Dervish печурка”, е широко распространет во влажните мочурливи полиња на родните планини. Наука му го дала името „обичен фалус“. И преводот на латинското име значи „бесрамен фалус“. Припаѓа на типот на јастиви базалтни печурки и излегува од подземно „јајце“. Капачето првично е покриено со леплива слуз со непријатен мирис, маслинесто-зелена боја која привлекува инсекти.

Овој тип на габа е сапробичен и лесно се размножува. Некои Викторијанци, вклучувајќи ја и внуката на Чарлс Дарвин, Ети, беа толку згрозени и толку засрамени од обликот на овие фалични габи. Тие ги нападнаа со стапови во зори наместо да им дозволат да плодат и да ги рашират спорите. Сомнително е дали таквите акции би можеле да остават голем впечаток врз популацијата на Фалус Импудикус. Неговата моќ е толку силна што широко се користи во био-производи за подобрување на мажественоста и либидото. Неговата примена предизвикува крвните садови лесно да се шират и да пумпаат повеќе крв во карлицата. Работи за одржување на ерекцијата и подобра издржливост во кревет.

Како печурката Phallus Impudicus нè прави помажествени и посилни? Го олеснува ширењето на крвните садови, со што крвта слободно циркулира во пределот на гениталиите. Го тонизира телото и делува против сексуалната дисфункција, што доведува до подобра издржливост.

Семки од тиква – за здрава и среќна простата!

Семки од тиква

Семињата, исто така познати како пепити на шпански, се семки од тиква за јадење. Без разлика дали ги уживате сирови или во форма на путер од тиква, тие се преполни со хранливи материи и можат да го поддржат здравјето на простатата. Поради ова, семките од тиква се популарен лек во народната медицина за отстранување на машките репродуктивни, уринарни и сексуални проблеми.

Како семките од тиква ги усогласуваат простатата и репродуктивната функција кај мажите? Семките од тиква се заситени со цинк и други корисни елементи кои ја стимулираат нормалната репродуктивна и сексуална функција. Тие помагаат при нормално мокрење и можат да ве натераат да уживате во целосниот опсег на вашата машкост. Дури и во најзрелата возраст. Се препорачува од уролозите e Prostamid.

Забите на бабата (Tribulus Terrestris) – И баба знае како!

Растението Tribulus terrestris, попознато како забите на баба, е широко користено во Ајурведата. Неговиот корен, овошје и цветови се користат, соодветно, за поголема машка моќ и против стерилитет. Екстрактот го подобрува и општото чувство на виталност и енергија на телото. Но, тоа е корисно и за жените. Го зголемува либидото и им помага да уживаат во целосно заемно задоволство во креветот. Тие исто така имаат способност да го поддржат функционирањето на сите органи во телото. Билката е исто така моќен антивоспалителен агенс и е корисен за простатата.

Како билката Бабински заб нè прави подобри љубовници? Има моќно антиинфламаторно дејство кое делува на нормална функција на диуретик и простата кај мажите. Но, Tribulus terrestris, исто така, работи на подобра женска сексуалност и лесна ексцитабилност без да биде опасен по здравјето. Присутен е во голем број целосно природни лекови за поголема сексуална моќ.

Можете да го најдете во голем број производи за подобрување на сексот, како што се био-капсулите Amarok.

Гуарана овошје и корен – билка за поголема плодност и моќ!

Гуарана овошје и корен

Гуараната е растение кое дава плодови обоени во бојата на страста – крваво црвена. Името го добило по племето Гуарани што живее покрај реката Амазон, кое ги користи нејзините семиња за да направи пијалок. Денес, семките и мешунките сè уште се користат како билка за зголемена плодност, потенција и добро либидо. Луѓето земаат гуарана орално и за дебелина, за енергија, посилна меморија и концентрација и како лек против стерилитет.

Како гуарана ни помага да се справиме со рамнотежата на женските хормони и за подобра сперматогенеза? Тој е опишан како „прекрасен природен засилувач на либидото, сексуалниот апетит и подобрување на полот“ во Енциклопедијата на билки и природни додатоци: Водич заснован на докази од Лесли Браун и Марк Коен.

Етерично масло од пеперминт – помага за подобра издржливост во кревет!

Нането е билка која има многу корисни својства. Тоа е прекрасно средство за ладење со силни антибактериски, антиинфламаторни и чистење на дермисот. Кога се нанесува локално на кожата во пределот на гениталиите, се бори против еректилната и сексуалната дисфункција. Помага за подобра машка издржливост во кревет и носи заемно задоволство. Работи и во насока на добар диуретик.

Како пеперминтот нè прави помоќни во кревет? Благодарение на прекрасните разладни својства, нането е прекрасен хербален помошник во борбата за подобра потенција и против стерилитет. Чаj GoPotent одлично ги користи својствата на нане.

Сао Палмето (Џуџеста палма) – билка за либидо, потенција и сила!

Сао Палмето

Сао палмето (Serenoa repens) е џуџест вид палми роден во југоисточниот дел на САД. Го има и во земјите од Јужна Америка. Плодовите на растението често се користат во додатоци за подобрување на функцијата на простатата, балансирање на нивото на хормоните и спречување на машката ќелавост. Исто така, се поврзува со други придобивки за телото, вклучително и намалено внатрешно воспаление и подобрена уринарна функција.

Како палмето со пила ја олеснува уринарната и сексуалната функција кај мажите? Научно е докажано дека екстрактот од палмето од Сао им помага на зрелите мажи да постигнат сексуална и простатична хармонија. Се препорачува од уролозите. Се наоѓа во голем број производи за подобрување на либидото кои ги претпочита клиентите, како што je Big Size.

Алое Вера – Прекрасно средство за женска убавина и плодност!

Алое Вера

Алое вера е популарна билка за подобро балансирање на женските полови хормони. Но, делува и во насока на олеснување на уринарната функција кај мажите. Растението е одличен начин за поздрава и поеластична коса, како и природен метод за справување со старечките дамки. Помага во внатрешно и надворешно чистење од паразити и штетни микроорганизми од системот.

Како алое вера нè прави поплодни и работи за справување со машката неплодност? Ова растение има прекрасна способност за детоксикација на телото и кожата. Затоа е дел од составот на голем број био-козметички производи. Помага и за здравјето на мажите и жените. Можете да го најдете во Pro Drops за подобрена функција на простатата.

Muira Puama – Прекрасен природен производ за поголема плодност!

Ова е грмушка која расте во регионот на реката Амазон. Дрвото и коренот се користат за производство на различни лекови за подобрување на потенцијата и плодноста. Muira Puama се користи и за лекување на сексуални нарушувања, како и за зголемување на сексуалната желба кај здрави луѓе. Може да го нанесувате против менструални болки и болки во зглобовите.

Како муира пуама помага при проблематичното либидо? Овој целосно природен производ им помага на жените да останат плодни слатки на секоја возраст. Делува и за зголемен сексуален апетит кај мажите. Капките Казанова се одличен производ за стимулирање на либидото и зголемување на големината. Тие исто така содржат Муира Паума.

Ѓумбир корен – ги загрева страстите во креветот на Макс!

Ѓумбирот не само што е корисен за подобрување на циркулацијата на крвта и сексуалната желба, туку е полн со корисни материи. Тој е преполн со антиоксиданси и ви помага да се чувствувате и да изгледате добро. Тие дури се поврзани со подобрување на функцијата на мозокот. Ги подобрува термогенетските процеси во телото и ја подобрува возбудата.

Како ѓумбирот не прави пострасни и послатки? Оваа билка е корисна за борба против стерилитет и нормално ниво на женски хормони во телото. Ги чисти уринарните канали и ја зголемува ексцитабилноста.

Кардамон – Бидете попиперки и поавантуристички во кревет!

Кардамон

Древната лековита уметност на Ајурведата препорачува кардамон за ниско либидо. Овој зачин содржи високо ниво на цинеол, кој го зголемува протокот на крв во машките и женските генитални органи. Ја зголемува енергијата и го ублажува заморот, ова може да ви помогне кога се чувствувате исцрпени или под стрес.

Како делува кардамонот за посилно либидо? Оваа билка, како и ѓумбирот, добро влијае на потенцијата и плодноста.

Билката Catuaba – за подобра потенција и против стерилитет!

Catuaba е едно од најпознатите растенија за подобрување на либидото и потенцијата во Бразил. Се верува дека неговите ефекти првпат биле откриени од локалното индиско племе Тупи. Тие го нарекуваат „Дрвото на љубовта“ или „Дрвото на единството“. Се користи од парови за да помогне во одржување на здраво либидо. Обично е достапен во форма на капсула.

Како catuaba нè прави посилни и издржливи во кревет? Билката Catuaba им помогна на голем број парови да се справат со неплодноста и сексуалната дисфункција. Вклучен е во целосно природниот состав на био-филмирани капсули за поголема мажественост и издржливост Urotrin.

Африканска кора од слива – за поздрава простата и против еректилна дисфункција!

Африканска кора од слива

Кората на африканската слива се користи во африканските култури за лекување на проблеми со уринарниот тракт и мочниот меур. Ги ублажува симптомите на бенигна хиперплазија на простатата (БПХ). Во Европа, екстрактот е широко користен во урологијата. Се известува дека го елиминира честото мокрење во текот на ноќта. Употребата на оваа билка од здравствени причини е толку раширена низ светот што дрвото (Pygeum africanum) е загрозено.

Како африканската кора од слива ги отстранува проблемите со простатата? Како и многу други билки за подобра потенција и поздрава простата, таа е исполнета со безброј екстракти корисни за здравјето на мажите. Затоа е дел од составот на био-капсулите Prostero.

Коренот на сарсапарила – им помага на жените за посилно либидо и хормонален баланс!

Сарсапарилата е добро позната во медицината. Има прекрасни антиинфламаторни својства, поради што има широка примена во урологијата. Дава издржливост, енергија и сила, правејќи ги мажите подобри љубовници. Покрај тоа, тој има изразен позитивен ефект врз женскиот полови систем. Дава сексуален апетит и ја изострува желбата.

Како сарсапарилата се грижи за доброто либидо кај мажите и жените? Билката за зголемена плодност и потенција е добро позната по своите прекрасни својства за чистење. Ја зајакнува циркулацијата на крвта и не прави посклони да експериментираме во кревет.

Брусница – полна со корисни антиоксиданси!

Брусница

Бобинката е едно од најдобрите средства за зајакнување на машката моќ и борба против стерилитетот. Корисна е и за здравјето на жените, ја подобрува циркулацијата на крвта и репродуктивните способности. Се грижи за добриот изглед на силуетата и подобрата контрола на килограмите.

Како брусницата ја поддржува нормалната функција на простатата? Богата со разни видови корисни антиоксиданси и витамини, бобинката се препорачува за проблеми со простатата. А исто така и за подобра рамнотежа на женските хормони. Најдете го во био-капсулите Urotrin.

Љубопитни?

Според Ајурведата, жената треба да отелотвори многу квалитети за да постигне сексуална хармонија со својот партнер. И нека нивната љубов вроди со плод. Меѓу нив се оние кои се мирни, ослободени од вишок стрес, силни и полни со желба за интимност. Древното индиско учење посветува исклучително силно внимание на здравата исхрана и нејзината директна поврзаност со сексуалната среќа.

Тонгкат Али или „Лонг Џек“ – за поголема машкост!

Тонгкат Али или „Лонг Џек“

Латинското име на оваа билка е Eurycoma longifolia. Тоа е природен екстракт од коренот на малезиско дрво. Се нарекува и Долг Џек поради неговата способност да доведе до квалитативно и квантитативно зголемување на машкиот пенис.

Како тонгкат али не прави подолго да издржиме во кревет? Го подобрува производството на тестостерон во телото и го зголемува либидото. Тоа помага да се задржи ерекцијата подолго и го подобрува квалитетот на спермата.

Cnidium – Успешно го стимулира либидото кај двата пола!

Кинеската билка Cnidium monnieri е широко користена со векови во народната медицина на источната земја. Тој е способен да ја зголеми желбата и кај мажите и кај жените. Земен во форма на семки, се смета дека е исклучително погоден за луѓе кои страдаат од аоргазмија и еректилна дисфункција.

Како cnidium ни помага да бидеме поиздржливи во кревет? Ги релаксира вените и артериите на машкиот пенис, овозможувајќи им да се прошират и го подобрува протокот на крв во областа. Кај жените, книдиумот ја подобрува циркулацијата на крвните клетки во областа на клиторисот, зголемувајќи ја неговата чувствителност.

Зајакнете ја вашата моќ и плодност брзо и ефикасно!

Зајакнете ја вашата моќ и плодност брзо и ефикасно!

Секој човек, без разлика на полот, сонува да се смета за добар љубовник. Можете лесно да се справите со вишокот грижи и да ја подобрите вашата издржливост со примена на која било од многуте природни билки за добро либидо, поголема потенција и плодност. Ве очекуваат во природните лекови за сексуална хармонија и меѓусебно уживање достапни на пазарот!

Сексот е бескрајна тема – можете да прочитате повеќе за најпопуларните митови и заблуди за него или важни факти за кои ни е премногу срам да ги прашаме.

Posts not found

Злата Огњановска